2022 Competition Season

Natty Nights Tested Event Pro/AM

Natty Nights Professionals
 

PRO WOMEN SHAPE

1          # 6        Lauren Reed

2          # 5        Amanda Hall

3          # 7        Christina Ramos

4          #8        Abbey Trinh

PRO MEN CLASSIC BB

 

1          #4   David Lovelace

2          #2   Martin Walker

3          #1   Jadale John

4          #3   Matt Wall

LA Championships

PRO WOMEN FIGURE

1st Place #47 Mali Ford
2nd Place #46 Sharon Pascual
3rd Place #48 Destiny Darden
4th Place #49 Lisa Bellamy
5th Place #44 Mallory Ford 
6th Place #50 Mary Cogen
7th Place #45 Christa David

NATTY NIGHTS CLASSIC Amateur

MEN STANDARD BODYBUILDING OPEN

Middleweight

1 - #9 Felipe James

MEN CLASSIC BODYBUILDING OPEN

OVERALL WINNER / NEW PRO

JOSEPH LEZAMA

CLASS B

1          10        Joseph Lezama

CLASS D

1           9            Felipe Jaimes

CLASS E

1         11          Denicio Royal

MEN CLASSIC BODYBUILDING NOVICE

CLASS B

1         10          Joseph Lezama

MEN BEACH BODY OPEN

CLASS C

1         11          Denicio Royal

WOMEN CLASSIC BODYBUILDING OPEN

CLASS B

1          13        Stephanie Barton

WOMEN CLASSIC BODYBUILDING MASTERS 40

1          13        Stephanie Barton

FIGURE NOVICE

CLASS B

1          12        Robbi Taylor

SHAPE MASTERS 40-49

1          14        Christy Duggins

La Championships Amateur

 

MEN CLASSIC BODYBUILDING OPEN

OVERALL WINNER / NEW PRO

WADE TRAHAN

CLASS B

1          52        Raul Garcia

CLASS D

1           53           Josh Denton

CLASS E

1 51 Wade Trahan

2 55 Randall Lewis

CLASS F

1 54 Adrian Herzberger

MEN CLASSIC BODYBUILDING NOVICE

CLASS D

1 53 Josh Denton

CLASS E

1 51 Wade Trahan

MEN CLASSIC BODYBUILDING MASTERS 40

1 52 Raul Garcia

2 56 Manuel Valdez

MEN CLASSIC BODYBUILDING MASTERS 60

1 56 Manuel Valdez

MENS BEACHBODY OPEN

OVERALL WINNER/NEW PRO

TREY CONNER

CLASS B

1 66 Trey Connor

2 65 Jason Carroll

CLASS C

1 68 Chris Kelly 

2 67 John Crowson

MEN BEACH BODY MASTERS 40

1 54 Adrian Herzberger NEW PRO

2 67 John Crowson

3 69 Allan Campbell

4 55 Randall Lewis

5 65 Jason Carroll

MEN BEACH BODY MASTERS 60

1 69 Allan Campbell

MEN BEACH BODY TEEN

2 70 Ian Jaeger

FIGURE OPEN

CLASS B

1 57 Char Fite

2 58 Tommie McCullough

 

FIGURE NOVICE

CLASS B

1 58 Tommie McCullough

FIGURE MASTERS 50

1 57 Char Fite

2 59 Andrea Hofer

SHAPE OPEN

OVERALL WINNER / NEW PRO ASHLEY CABALLERO

CLASS A 1 60 Ashley Caballero

2 62 Haley Carrier

3 61 Heather McBroom

 

CLASS B

1 63 Teresa Henke

 

SHAPE NOVICE

CLASS A

1 62 Haley Carrie

WOMEN BEACH BODY OPEN

OVERALL WINNER / NEW PRO

TERESA HENKE

CLASS A

1 61 Heather McBroom

2 60 Ashley Caballero

CLASS B 

1 63 Teresa Henke

CLASS C 

1 64 Julie Ford

WOMEN BEACH BODY MASTERS 40

1 63 Teresa Henke

WOMEN BEACH BODY MASTERS 50

1 64 Julie Ford

Genesis

Genesis Professionals
 

PRO WOMEN CLASSIC BB

 

1 76 Mary Cogan

2 75 Mindee Huff

 

PRO WOMEN BEACH BODY

 

1 80 Amanda Chow

2 78 Nina Benson

3 79 Olivia Nicolette Foadey

4 77 Glenda Kiefer

Margaritaville

Margaritaville Professionals
PRO MEN STANDARD BB

1 5 Chris Hodges

2 2 James Moncherry

3 4 Ruben Olaverria

4 3 Ryan Pichon

5 1 Joseph Nobile

 

PRO MEN BEACH BODY

1 7 Casey Bartholomew

2 9 D'Andre Swain-Bonner

3 6 Antonio Applewhite

4 8 Michael Pieper

 

PRO WOMEN BEACH BODY

1 11 Sidy Esquil

2 10 Mahogany Sherman

Genesis Amateurs

MEN STANDARD BODYBUILDING OPEN
LIGHTWEIGHT 
1 81 Amado Zarate Castillo

LIGHT HEAVYWEIGHT
1 82 Carlos Mayfield

HEAVYWEIGHT
1 83 David Berryhill

MEN STANDARD BODYBUILDING MASTERS 50
1 82 Carlos Mayfield

MEN CLASSIC BODYBUILDING OPEN
OVERALL WINNER / NEW PRO
LEW PABON

CLASS B
1 81 Amado Zarate Castillo
2 84 Kenneth Lore

CLASS C
1 85 Lew Pabon

CLASS D
1 86 Brent Johnson

CLASS F
1 83 David Berryhill

MEN CLASSIC BODYBUILDING NOVICE
CLASS C
1 85 Lew Pabon

MEN CLASSIC BODYBUILDING MASTERS 50
1 84 Kenneth Lore
2 83 David Berryhill

MEN BEACH BODY OPEN
OVERALL WINNER / NEW PRO
SERGEY EGUY

CLASS A
1 87 Sergey Eguy
2 91 Ian Jager

CLASS B
1 88 Brian Henney
2 89 MdNajibul Hossain

CLASS C
1 90 Jason Kim

MEN BEACH BODY NOVICE
CLASS A
1 87 Sergey Eguy

CLASS C
1 90 Jason Kim

MEN BEACH BODY MASTERS 40
1 87 Sergey Eguy

MEN BEACH BODY TEEN
1 91 Ian Jaeger
2 92 Jonathan Villela

FIGURE OPEN
CLASS B
1 93 Tommie McCullough

FIGURE NOVICE
CLASS B
1 93 Tommie McCullough

SHAPE OPEN
CLASS A
1 98 Carmeeshia Wolf
2 97 Gabriela Lopez-Salazar
3 96 Tanea Soto
4 99 Debbie Berryhill

SHAPE NOVICE
CLASS A
1 98 Carmeeshia Wolf
2 96 Tanea Soto

SHAPE MASTERS 35
1 98 Carmeeshia Wolf
2 99 Debbie Berryhill

SHAPE MASTERS 40
1 96 Tanea Soto

WOMEN BEACH BODY OPEN
OVERALL WINNER / NEW PRO
MELANIE LARA

CLASS A
1 101 DeNeka Dove
2 97 Gabriela Lopez-Salazar
3 100 Vanessa Cabrera

CLASS B
1 102 Melanie Lara

CLASS C
1 104 Meredith McDrary
2 103 Sarah Lynch
3 105 Lisa Mayfield

WOMEN BEACH BODY NOVICE
CLASS A
1 100 Vanessa Cabrera

CLASS B
1 102 Melanie Lara

CLASS C
1 105 Lisa Mayfield

WOMEN BEACH BODY MASTERS 35
1 104 Meredith McCrary
2 97 Ganbriela Lopez-Salazar

WOMEN BEACH BODY MASTERS 40
1 100 Vanessa Cabrera



WOMEN TRANSFORMATION
1 112 Becky Winger
2 114 Felicia Cox
3 116 Claudia Luna
4 110 Karen Dorofee
5 122 Cindy Gravely
6 111 Heather Ballard Jones
7 125 Serafia Jane
8 123 Jennifer Mosure
9 126 Joyce Guardiola
10 120 Candace Qamer


 

Margaritaville Amateurs


OVERALL WINNER / NEW PRO
MARSHALL WALKER


MEN STANDARD BODYBUILDING OPEN
BANTAMWEIGHT
1 12 Marshall Walker

HEAVYWEIGHT
1 13 Tom Burgess

MEN STANDARD BODYBUILDING NOVICE
LIGHTWEIGHT
1 12 Marshall Walker

MEN STANDARD BODYBUILDING MASTERS 40
1 13 Tom Burgess

MEN STANDARD BODYBUILDING MASTERS 60
1 22 Morris Massey

 

MEN BEACH BODY OPEN

OVERALL WINNER / NW PRO

KEITH JOHNSON

CLASS A

1         21           Ernest Minix

CLASS B

1         15           Sean Nelson

2         49            Adrian Rodriguez

CLASS C

1 18 Keith Johnson

2 19 Jermaine Reed

3 16 Eros Shaw

MEN BEACH BODY NOVICE

CLASS A

1 27 Elijah Jennings

CLASS B

1          20        Casey Sonier

2          49        Adrian Rodriguez

3          17        Adrian Rodriguez Jr

CLASS C

1 19 Jermaine Reed

2 16 Eros Shaw

 

MEN BEACH BODY MASTERS 40

1 18 Keith Johnson

2 15 Sean Nelson

3 19 Jermaine Reed

4 16 Eros Shaw

MEN BEACH BODY MASTERS 50

1 21 Ernest Mnix

MEN BEACH BODY TEEN

1 17 Adrian Rodriguez J

WOMEN STANDARD BODYBUILDING OPEN

1 23 Cody Marie Willis

 

Women Classic Bodybuilding 

1 23 Cody Classic Bodybuilding

 

FIGURE OPEN

OVERALL WINNER / NEW PRO

CODY MARIE WILLIS

CLASS A

1    24     Amy Bush

2    26     Anica Arena   

CLASS B  

1         25          Regina Alexander

CLASS C

1  23 Cody Marie Willis

 

FIGURE NOVICE

CLASS A

1  26        Anica Arena

 

FIGURE MASTERS 35

1  23 Cody Marie Willis

FIGURE MASTERS 40

1    25    Regina Alexander  

2    24     Amy Bush

FIGURE MASTERS 50

1  26        Anica Arena

                                                                                    SHAPE OPEN

OVERALL WINNER

AMANDA HOWARD

CLASS A

1     32               Joie Hatton

2     24               Amy Bush

 

CLASS B

1     37        Amanda Howard

2     30           Gracie Balcom

3     31      Janis Niki Lopez

4     29             Aziah West

5     28          Donata Torres

                                                                               CLASS C

1          34        Larissa Lyssy

CLASS D

1  42              Erika Arthur

SHAPE NOVICE

CLASS A

1     32               Joie Hatton

CLASS B

1     30           Gracie Balcom

2     29             Aziah West

3     28          Donata Torres

4     31      Janis Niki Lopez

CLASS C

1     34          Larissa Lyssy

                                                                                CLASS D

1   42              Erika Arthur

SHAPE MASTERS 35

1 28 Donata Torres

SHAPE MASTERS 40

1 24 Amy Bush

2 34 Larissa Lyssy

SHAPE MASTERS 50

1 35 Cynthia Barnett

SHAPE MASTERS 60

1 47 Brenda Cooper

WOMEN BEACH BODY OPEN

OVERALL WINNER

BRITANY ROBLES

CLASS A

1 44 Erica Villalta

1 38 Britany Robles

2 29 Aziah West

3 40 Shantel Webber

4 50 Katie Edwards

5 37 Amanda Howard

6 39 Ashley Werner

7 33 Krystal Deloney

8 36 Amanda Douglas Zahn

CLASS C

1 41 Isabelle Evans

2 35 Cynthia Barnett

CLASS D

1 43 Karen Kaur

2 42 Erika Arthur

WOMEN BEACH BODY MASTERS 35

1 39 Ashley Werner

2 48 Sayda Dadkhah

 

WOMEN BEACH BODY MASTERS 40

1 41 Isabelle Evans

2 40 Shantel Webber

3 36 Amanda Douglas Zahn

4 44 Erica Villalta

 

WOMEN BEACH BODY MASTERS 50

1 35 Cynthia Barnett

2 45 Yvonne Lee

 

WOMEN BEACH BODY MASTERS 60

1 47 Brenda Cooper

WOMEN BEACH BODY NOVICE

CLASS A

1 44 Erica Villalta

CLASS B

1 38 Britany Robles

2 50 Katie Edwards

3 37 Amanda Howard

4 33 Krystal Deloney

5 45 Yvonne Lee

6 39 Ashley Werner

7 36 Amanda Douglas Zahn

8 48 Sayda Dadkhah

CLASS C

1 41 Isabelle Evans

CLASS D

1 43 Karen Kaur

2 42 Erika Arthur

ROWDY'S CLASSIC

Mens Standard Bodybuilding Open
LIGHT HEAVYWEIGHT
1 240 Joshua Cart

MEN BEACH BODY OPEN
OVERALL WINNER & NEW PRO
CASEY SONIER
Class B
1 241 Casey Sonier
2 242 Dustin Pryor

Class C
1 243 Chris Kelley
2 244 Colan Ford

MEN BEACH BODY NOVICE
Class C
1 242 Dustin Pryor

MEN TRANSFORMATION
1 98 Gino Guidry

WOMEN TRANSFORMATION
1 93 Rachel Bravo
2 97 Janelle Perez
3 94 Stacey Melancon
4 95 Jessica Goana

WOMEN CLASSIC BODYBUILDING OPEN
Class B
1 245 Kat Conger

Shape Open
Overall Winner New Pro Status
KRYSTAL DELONEY

Class A
1 247 Reina Johnson

Class B
1 246 Krystal Deloney

Class C
1 250 Kelsei Quick

Shape Novice
Class C
1 250 Kelsei Quick

SHAPE MASTERS 40
1 248 Jeanie Lynch
2 247 Reina Johnson

WOMEN BEACH BODY OPEN
OVERALL WINNER & NEW PRO
ROSANNA PEDROZA

Class A
1 96 Rosanna Pedroza
2 247 Reina Johnson

Class B
1 249 Shantel Webber
2 292 Lindsey Ray
3 248 Jeanie Lynch

Class D
1 259 Emily Kirkham
2 250 Kelsei Quick

WOMEN BEACH BODY NOVICE
Class A
1 96 Rosanna Pedroza

Class B
1 248 Jeanie Lynch

CLASS C 1 250 Kelsei Quick

WOMEN BEACH BODY MASTERS 40

1 259 Emily Kirkham
2 249 Shantel Webber
3 248 Jeanie Lynch
4 247 Reina Johnson




 

FLORIDA SUNSHINE STATE NATURALS

MEN STANDARD BODYBUILDING OPEN 

MIDDLEWEIGHT

1 1  Sean  Maloney

 

MEN BEACH BODY OPEN 

OVERALL WINNER / NEW PRO

Dustyn Taylor

 

CLASS B

1  4  Eric Chandler

CLASS C

1  3  Dustyn Taylor

MEN BEACH BODY PRO

1 13  Elijah  McClendon Jr

2 14  ErnestClemons Jr

SHAPE OPEN 

OVERALL WINNER

Heather Kestel

 

CLASS A

1 9 Valerie  Portalatin

 

CLASS C

1 2Heather  Kestel

 

SHAPE MASTERS 40

1 2 Heather  Kestel

 

WOMEN BEACH BODY OPEN 

CLASS A

1 9 Valerie  Portalatin

 

TRANSFORMATION

1 7 Heaven Colon

2 9 Valerie Portalatin

 

WOMEN BEACH BODY PRO

1 12  Amanda Chown

2 11  Grace  Gonzalez

TITANS OF FITNESS

MEN BEACH BODY OPEN 

1  Charles  Fenebock

2  Shannon  Asejo

3  Lopaka  Diego

4  Axel

5  Darrin  Asagra

MEN BEACH BODY MASTERS 

1  Shannon  Asejo

2  Axel

3  Darrin  Asagra

WOMEN BEACH BODY OPEN 

1  A  Flores

LEROUGE CLASSIC

 

KID FITNESS - BOYS

1 7 Gage Babin

 

KID FITNESS - GIRLS

1 9 Madelyn Kleinpeter

2 8 Kylee LeBlanc

3 10 Mikayla Babin

 

FIGURE OPEN CLASS C

1 1 Michelle Autin

 

FIGURE NOVICE CLASS C

1 1 Michelle Autin

 

WOMEN BEACH BODY OPEN CLASS A

1 3 Sophia Moreno

2 2 Laura Chaires

 

WOMEN BEACH BODY NOVICE CLASS A

1 3 Sophia Moreno

2 2 Laura Chaires

 

WOMEN TRANSFORMATION

1 4 Jayna Babin

2 5 Michelle Villarreal

 

MEN TRANSFORMATION

1 6 Kerry Locket

TEXAS STATE CHAMPIONSHIPS

MEN STANDARD BODYBUILDING OPEN
OVERALL WINNER / NEW PRO STATUS
JACOBY COTTON

MIDDLEWEIGHT
1 76 Joreal White

LIGHT HEAVYWEIGHT
1 75 Carlos Mayfield

HEAVYWEIGHT
1 77 Jacoby Cotton

MEN STANDARD BODYBUILDING NOVICE
LIGHTWEIGHT
1 78 Caiden Hernandez

HEAVYWEIGHT
1 77 Jacoby Cotton

MEN STANDARD BB MASTERS 50
1 75 Carlos Mayfield

MEN CLASSIC BODYBUILDING OPEN
OVERALL WINNER
JACOBY COTTON

CLASS A
1 79 Ken Lore

CLASS C
1 82 Christian Casis

CLASS D
1 80 Brent "Shine" Johnson
2 76 Joreal White

CLASS E
1 77 Jacoby Cotton

MEN CLASSIC BODYBUILDING MASTERS 50
1 79 Ken Lore

MEN BEACH BODY OPEN
CLASS B
1 81 Kevin Miles
2 82 Christian Casis
3 83 Joshua Vitto

MEN BEACH BODY NOVICE
CLASS A
1 84 Brandon Herrera


SHAPE OPEN

OVERALL WINNER
CARMESHIA WOLF

CLASS A
1 87 Carmeshia Wolf
2 88 Crystal Villarreal
3 85 Andrea Gaviria

CLASS B
1 86 Deanna Mitchell

CLASS D
1 93 Alejandrina Betancourt

SHAPE NOVICE
CLASS B
1 94 Chandra Morrow

SHAPE MASTERS 40
1 86 Deanna Mitchell
2 93 Alejandrina Betancourt

WOMEN BEACH BODY OPEN
OVERALL WINNER / NEW PRO
MAYLA RODRIGUEZ

CLASS A
1 88 Crystal Villarreal
2 92 Virginia Hernandez

CLASS B
1 90 Mayla Rodriguez
2 91 Joanny Guindin
3 97 Brandi Slaughter
4 96 Rizza Poblete
5 95 Ann McKinney

CLASS C
1 98 Andrea Summerlin
2 89 Ariel Johnson

CLASS D
1 93 Alejandrina Betancourt

WOMEN BEACH BODY NOVICE
CLASS A
1 92 Virginia Hernandez

CLASS B
1 90 Mayla Rodriguez
2 91 Joanny Guindin

CLASS C
1 89 Ariel Johnson

WOMEN BEACH BODY MASTERS 40
1 91 Joanny Guindin
2 96 Rizza Poblete
3 93 Alejandrina Betancourt
4 86 Deanna Mitchell

WOMEN BEACH BODY MASTERS 50
1 92 Virginia Hernandez

WOMEN BEACH BODY MASTERS 60
1 95 Ann McKinne
y

Diva Houston

Professionals
DIVA HOUSTON PRO WOMEN SHAPE
1 76 Rosaline Baum
2 69 Olga Chavarra
3 77 Mayra Hernandez
4 72 Facunda Nava
5 71 Dionysia Makri
6 73 Taylor Perry
7 75 Karina Vasquez
8 70 Angelita Cravens
9 74 Jennifer Harris

PRO WOMEN WINGS
1 69 Olga Chavarra
2 76 Rosaline Baum
3 75 Karina Vasquez
4 70 Angelita Cravens

Amateurs
WOMEN CLASSIC BODYBUILDING OPEN
OVERALL WINNER / NEW PRO
Jenna Tubbs

Class A
1 79 Christy Chamberlain

Class B
1 78 Jenna Tubbs

Figure Open
OVERALL WINNER / NEW PRO
Ashley Davis

Class A
1 83 Deyci Garza

Class B
1 82 Ashley Davis
2 81 Marcie Daughtery
3 78 Jenna Tubbs
4 80 Regina Alexander


Figure Novice
Class B
1 82 Ashley Davis


FIGURE MASTERS 40
1 81 Marcie Daughtery
2 78 Jenna Tubbs
3 80 Regina Alexander
4 79 Christy Chamberlain

Shape Open
OVERALL WINNER / NEW PRO
CINDY LEIVA

Class A
1 84 Vonkisha Green
2 88 Yairet Ortiz

CLASS B
1 85 Cindy Leiva
2 87 Deanna Mitchell

CLASS D
1 89 Michaela Roberts 
2 96 Hailey Scherb

Shape Novice
Class A
1 88 Yairet Ortiz

CLASS D
1 89 Michaela Roberts

Shape Master 35
1 84 Vonkisha Green

Shape Masters 40
1 87 Deanna Mitchell  
2 86 Sondra Tennessee

WOMEN BEACH BODY OPEN
OVERALL WINNER / NEW PRO
KIERSTIN TELLMAN

Class A
1 98 Kierstin Tellman 
2 97 Lin Humble
3 90 Carol Brodway 
4 95 Vivian Portilla 
5 91 Lisa Huggins

Class B
1 85 Cindy Leiva
2 94 Ann McKinney

Class C
1 92 Margret Johnson

Class D
1 99 Cheryl Sanford-Givens 
2 96 Hailey Scherb

WOMEN BEACH BODY NOVICE
CLASS A
1 98 Kierstin Tillman

WOMEN BEACH BODY TEEN
1 98 Kierstin Tellman
2 96 Hailey Scherb

Class C
1 219 Kinsley Martin

WOMEN BEACH BODY MASTERS 40
1 99 Cheryl Sanford-Givens NEW PRO
2 97 Lin Humble
3 90 Carol Brodway
4 92 Margret Johnson
5 94 Ann McKinney
6 91 Lisa Huggins
7 86 Sondra Tennessee

WOMEN WINGS
1 97 Lin Humble
2 90 Carol Brodway
3 93 Curtavia McDonnel Odem 
4 95 Vivian Portilla
5 91 Lisa Huggins
6 83 Deyci Garza
7 96 Hailey Scherb
8 94 Ann McKinney
9 78 Jenna Tubbs
10 92 Margret Johnson

 

Presidents Cup

MEN STANDARD BODYBUILDING OPEN
LIGHT HEAVYWEIGHT
1 210 Scott Herd

MEN STANDARD BB MASTERS 50
1 210 Scott Herd

WOMEN CLASSIC BODYBUILDING OPEN

Class B
1 211 Twalia Nelson

WOMEN CLASSIC BB MASTERS 50
1 211 Twalia Nelson

Figure Open
OVERALL WINNER / NEW PRO
Becky Winger

Figure Novice
Class B
1 213 Becky Winger


FIGURE MASTERS 35
1 213 Becky Winger

Shape Open
OVERALL WINNER / NEW PRO
Whitney Howard
Class A
1 215 Whitney Howard
2 214 Sarah Estrada
3 216 Angel Minifee

CLASS B
1 217 Kristen Littrell

Shape Novice
Class A
1 215 Whitney Howard
2 214 Sarah Estrada

Shape Master 35
1 217 Kristen Littrell

WOMEN BEACH BODY OPEN
OVERALL WINNER / NEW PRO
KINSLEY MARTIN

Class A
1 214 Sarah Estrada 
2 215 Whitney Howard

Class B
1 217 Kristen Littrell
2 218 Erica Christian
3 220 Amber Hill

Class C
1 219 Kinsley Martin

WOMEN BEACH BODY NOVICE
Class B
1 217 Kristen Littrell
2 218 Erica Christian 
3 220 Amber Hill

Class C
1 219 Kinsley Martin

WOMEN BEACH BODY MASTERS 35
1 217 Kristen Littrell 
2 220 Amber Hill



 

Porter Classic

PRO WOMEN SHAPE
1 3 Allison Rollins
2 2 Nikki Williams
3 1 Xochitl Garza
4 7 Rosa Hale
5 5 Alyssa Didier
6 4 Vanessa Gonzales
7 6 Amanda Hal

Porter Classic Amateur
MEN STANDARD BODYBUILDING OPEN
OVERALL WINNER / NEW PRO
Shawn Oddo

BANTAMWEIGHT
1 14 Manny Humphrey

MIDDLEWEIGHT
1 15 Manuel Valdez

LIGHT HEAVYWEIGHT
1 16 Nilson Zavala

HEAVYWEIGHT
1 17 Shawn Oddo


MEN STANDARD BB MASTERS 50
1 75 Carlos Mayfield

MEN CLASSIC BODYBUILDING OPEN
OVERALL WINNER
GARY MARC BLACKLEDGE

CLASS A
1 14 Manny Humphrey

CLASS B
1 15 Manuel Valdez

CLASS D
1 21 Gary Marc Blackledge
2 19 Josh Denton
3 20 James Roysdon

CLASS E
1 22 Jason Whitney

MEN CLASSIC BODYBUILDING NOVICE
1 20 James Roysdon

MEN TRANSFORMATION 
1 9 Josh Trahan  
2 8 Noah Bodzioch

MEN BEACH BODY OPEN
OVERALL WINNER / NEW PRO
TANNER TEEMS

CLASS B
1 27 Tanner Teems
2 25 Dustin Pryor
3 21 Gary Marc Blackledge
4 26 Mdnajibul Hossain
5 23 John Ureste
6 24 Adrian Rodriguez

CLASS C
1 29 Andrew Pruitt
2 32 John Crowson
3 28 Jason Carroll
4 31 Clinton King

MEN BEACH BODY NOVICE
CLASS B
1 24 Adrian Rodriguez

CLASS C
1 29 Andrew Pruitt
2 31 Clinton King

MEN BEACH BODY MASTERS 40
1 23 John Ureste
2 28 Jason Carroll 
3 22 Jason Whitney

MEN BEACH BODY MASTERS 50
1 23 John Ureste 
2 22 Jason Whitney

MEN BEACH BODY TEEN
1 27 Tanner Teems

FIGURE OPEN
OVERALL WINNER / NEW PRO
LORI GARCIA

CLASS A
1 33 Amy Bush

CLASS B
1 34 Stormey Holden

CLASS C
1 35 Lori Garcia

FIGURE NOVICE
CLASS B
1 34 Stormey Holden

FIGURE MASTERS 35
1 33 Amy Bush

FIGURE MASTERS 40
1 35 Lori Garcia 2 33 Amy Bush

SHAPE OPEN
CLASS A 
1 36 Nikki Bussel

WOMEN TRANSFORMATION
1 12 Baille Godwin
2 10 Amy Flores
3 11 Ashantae Moore
4 13 Maria Villalobos

WOMEN BEACH BODY OPEN
OVERALL WINNER / NEW PRO
PRISCILLA HUARACHA

CLASS A
1 37 Priscilla Huaracha
2 36 Nikki Bussel

CLASS B
1 38 Amanda Douglas-Zahn 
2 39 Ashley Werner

CLASS D
1 40 Karan Kaur

WOMEN BEACH BODY NOVICE
CLASS A
1 37 Priscilla Huaracha

CLASS B
1 38 Amanda Douglas-Zahn   
2 39 Ashley Werner

CLASS D
1 40 Karan Kaur

WOMEN BEACH BODY MASTERS 35
1 39 Ashley Werner


WOMEN BEACH BODY MASTERS 40
1 38 Amanda Douglas-Zahn

Legacy Classic Professional

PRO MEN STANDARD BB  1 75 David Lovelace 
2 73 Martin Walker 
3 74 Jadale John
4 76 Michael Chidozie
5 77 Chang Lee 
6 72 Jeremy Mickles 
7 71 Derek Richardson
8 78 Jacoby Cotton

PRO WOMEN CLASSIC BB
1 91 Margo Martinez
2 86 Catherine Johnson
3 87 Sharon Pascual-Diaz
4 89 Helena Sohn Darrah
5 88 Rebecca Peytavin
6 90 Carmal Terrell

PRO MEN BEACH BODY
1 84 Eric Murphy
2 82 Ezell Mayes
3 81 Casey Sonier   
4 80 Marcus Mercer 
5 79 Tyson Braziel 
6 83 Casey Bartholomew
7 85 Jason Price

PRO WOMEN BEACH BODY
1 98 Jaclyn Costello
2 95 Sherroll Reese
3 93 Karina Vasquez
4 100 Jami Burt
5 92 Jennifer Carpenter
6 97 Kayla Schartzmeyer
7 99 Thao Lai
8 94 Sarah Chadwell

9 96 Jennifer Ibarra

Legacy Classic Amateur

MEN STANDARD BODYBUILDING OPEN
OVERALL WINNER / NEW PRO
Billy Allen
MIDDLEWEIGHT

1  101 Ben Allen

LIGHT HEAVYWEIGHT
1 103 Billy Allen
2 102 Joshua Crumdey

MEN STANDARD BB MASTERS 50
1 103 Billy Allen

MEN BEACH BODY OPEN
OVERALL WINNER / NEW PRO
MICAH GRIGSBY
CLASS B
1 106 Sean Nelson
2 104 Kendrick Willis
3 105 Sam Pham
4 107 John Savoy

CLASS C
1 110 Micah Grigsby
2 109 Kevin Miles

MEN BEACH BODY NOVICE
CLASS B
1 108 John Richardson

MEN BEACH BODY MASTERS 40
1 105 Sam Pham
2 108 John Richardson

WOMEN CLASSIC BODYBUILDING OPEN
OVERALL WINNER / NEW PRO
ANDREA  RUSS YOUNGER

Class A
1 111 Christy Chamberlain

CLASS B
1 112 Andrea Russ Younger

WOMEN BEACH BODY
OPEN OVERALL WINNER / NEW PRO APPLE DAVIS

CLASS A
1 127 Apple Davis
2 128 Kyla McCulley

CLASS B 1 122 Crystal Hensley
2 132 Brandi Slaughter
3 126 Kimberly Ramirez
4 129 Jessica Biffle
5 120 Laren Wertz
6 130 Sharla Mace
7 131 Lorie Ruiz

CLASS C
1 133 Suzanne Herzberger

CLASS D
1 134 Olga Valyan

WOMEN BEACH BODY NOVICE

CLASS B
1 122 Crystal Hensley
2 129 Jessica Biffle

CLASS D 1 134 Olga Valyan

WOMEN BEACH BODY MASTERS 40
1 128 Kyla McCulley NEW PRO
2 126 Kimberly Ramirez
3 133 Suzanne Herzberger
4 130 Sharla Mace
5 134 Olga Valyan
6 131 Lorie Ruiz

FIGURE
OVERALL WINNER / NEW PRO
DANA HENLEY

CLASS A
1 113 Kenia Jacobi

CLASS B
1 115 Dana Henley
2 114 Regina Alexander

CLASS D
1 112 Andrea Russ Younger

FIGURE MASTERS 35
1 113 Kenia Jacobi

FIGURE MASTERS 40
1 115 Dana Henley
2 114 Regina Alexander

FIGURE MASTERS 50
1 112 Andrea Russ Younger
2 111 Christy Chamberlain

SHAPE OPEN
OVERALL WINNER / NEW PRO  GINA ROBERTS

CLASS A
1 117 Gina Roberts
2 118 Vanessa Cabrera
3 119 Yairet Ortiz

CLASS B
1 122 Crystal Hensley
2 121 Vonkiska Cousins 
3 123 Catherina Takawira
4 120 Lauren Wertz

CLASS D
1 124 Patricia Galloway 
2 125 Hannah Powel

SHAPE NOVICE
CLASS A
1 117 Gina Roberts
2 118 Vanessa Cabrera
3 119 Yairet Ortiz

CLASS B
1 122 Crystal Hensley 
2 123 Catherina Takawira

SHAPE MASTERS 35
1 121 Vonkiska Cousins

SHAPE MASTERS 40
1 118 Vanessa Cabrera
2 124 Patricia Galloway