Mr and Ms Atlas Pro Results

 

 

Pro Division

Standard Bodybuilding

1st Place Pervis Green

2nd Place Benny Brantley

3rd Place Shashi Kumar

4th Place Jose DeJesus

5th Place Lucion Pushparaj

6th Place Jimmie Everton

7th Place Jimmie Lene

8th Place Kyle Stevens

9th Place Jesse Hobbs

10th Place Jack Friend

11th Place Darryl Lattimore

 

Pro Division

Men Adaptive

1st Place Wade McCrae Washington

PRO Division

Men Swag

1st Place Dedrick Jackson

 

 

Pro Division

Classic Bodybuilding

1st Place  Darwin Zambrano

2nd Place  Dan Burke

3rd Place  Timmy Pratt

4th Place  Smiley Elmore

5th Place  Jake Hudson

6th Place  Christopher Rosmarin

7th Place  Edgar Agonias

8th Place  Bernardo Costa

9th Place  Chris Wilkins

10th Place  Gregory Stewart

11th Place  Ken Saffin

12th Place  Adrian Harris

13th Place  Jerry Hill

 

 

Pro Division

Women Standard Bodybuilding

1st Place Elsa Porter

2nd Place Brandi LeBlanc

3rd Place Becky Flores

 

  

Pro Division       

Women Classic Bodybuilding

1st Place Sachiko  Jungbluth

2nd Place Krista McNaught Davis

3rd Place Didi Hall

 

Pro Division

Men Beach Body

1st Place Jeremy Brandon

2nd Place Kyle Looney

3rd Place  Steven Smith

4th Place Terrell Maxwell

5th Place Ty Rolle

6th Place Pradeep Gupta

7th Place Muhammed Momodu

8th Place Jonathan Guzman

9th Place Joey Silva

10th Place Casey Bartholomew

11th Place Felix Banjo

12th Place Mario Castillo

13th Place Eddie Laughlin

14th Place Marco Fanini

 

  

Pro Division

Women Beach Body

1st Place  Angleica Barrilleaux

2nd Place  Desiree Cabinatan

3rd Place  Lindsay Piper

4th Place  Heather Rosario

5th Place  Anitra Short

6th Place  Amanda Oakes

7th Place Quadedra Corey

8th Place Sunni Ewing

9th Place Monica Perez

10th Place  Mimi Irvin

11th Place  Reta Hawkins

 

Pro Division

Figure

1st Place  Veronica Gonzales

2nd Place  Samantha Allen

3rd Place Jelena Filipova

4th Place  Silvia Alarcon

5th Place  Karen Foulch

6th Place  Marisha Robinson

7th Place  Alisha Gray

8th Place  Yolanda Smith

Mr and Ms Atlas Amateur Division

MEN STANDARD BODYBUILDING OPEN OVERALL WINNER / NEW PRO

MOHAMMED SHERIFPORTFY 

 

SUPER HEAVYWEIGHT

CLASS A

1st 75 Jason Barnes

 

MIDDLEWEIGHT

CLASS B

1st  72 Shai Hayon

2nd  74 Mohd Dinu Malik

3rd  73 Prince Panchal

 

LIGHTWEIGHT

Class C

1st  71 Josh Johnson

BANTAMWEIGHT

1st  70 Mohammed Sherifportfy

 

MEN STANDARD BODYBUILDING NOVICE MIDDLEWEIGHT

1st   72 Shai Hayon

2nd   77 Jody Crouse

3rd   73 Prince Panchal

4th   75 Jason Barnes

 

MEN STANDARD BODYBUILDING TEEN

1st  78 Josue Acevedo

 

MEN STANDARD BB ADAPTIVE

1st  76 Eric Espinosa

 

 

 

MEN CLASSIC BODYBUILDING OPEN

OVERALL WINNER / NEW PRO

JODY CROUSE

 

CLASS A

1st  70 Mohammed Sherifpotfy

 

CLASS B
1st  71 Josh Johnson

 

CLASS C

1st  74 Mohd Dinu Malik

 

CLASS D

1st  79 Lael Walton

2nd  80 Horace Crooks Jr

 

CLASS E

1st 77 Jody Crouse

 

MEN CLASSIC BB MASTERS 40-49

1st 77 Jody Crouse

2nd  80 Horace Crooks Jr

 

MEN CLASSIC BB ADAPTIVE

1st  76 Eric Espinosa

 

MEN BEACH BODY OPEN

OVERALL WINNER / NEW PRO

Cedric Taylor

 

Class A

1st 85 Jaryl Blackwell

2nd Miguel Gutierrez

 

Class B

1st  86 Patrick Wolf

 

Class C

1st 89 Cedric Taylor

2nd 88 Matthew Storm

 

CLASS D

1st 125 John Johnson

2nd  91 Keith Harris

3rd 90 Maurice Walton

 

MEN BEACH BODY NOVICE

Class B

1st 86 Patrick Wolf

2nd  91 James Vinton

3rd 87 Matt Gillespie

 

Class C

1 89 Cedric Taylor

2nd 91 Keith Harris

 

MEN BEACH BODYMASTERS 40-49

1st 89 Cedric Taylor

2nd 88 Matthew Storm (Pro Status Winner due to 1st place winning status in another division)

3rd 91 James Vinton

4th 901 Maurice Walton

 

MEN BEACH BODYMASTERS 50-59

1st  101 Tim Brennan

 

60+

1st 101 Tim Brennan

Mixed Pairs

Wade McCrae Washington

BJ Glaze

Jerry Hill

Sunni Ewing

Women's Swag

Class A

1st Place BJ Glaze

Class B

1st Place Melanie Hauer

Men Swag

Class B

1st Place 121 John Mitchell

2nd Place 122 Hanson Caston

WOMEN STANDARD BODYBUILDING OPEN

OVERALL WINNER / NEW PRO

Vicky Tackett

Heavyweight

1 104 Tyler Coleman

Middleweight

1 103 Alethia Janke

Lightweight

1 102 Vicky Tackett

WOMEN STANDARD BODYBUILDING NOVICE

Heavyweight

1 104 Tyler Coleman

WOMEN CLASSIC BODYBUILDING OPEN

OVERALL WINNER / NEW PRO

CANDACE WALTON

Class A

1 102 Vicky Tackett

Class B

1 103 Alethia Janke

Class C

1 105 Candace Walton

2 104 Tyler Coleman

Figure Open

OVERALL WINNER / NEW PRO

AUSTINE YU

Class B

1 108 Austine Yu

2 107 Mary Mata

3 106 Diana Mouton

Class D

1 110 Tiffany Reedus

FIGURE NOVICE

1 107 Mary Mata

FIGURE MASTERS 40-49

1 107 Mary Mata

2 106 Diana Mouton

FIGURE MASTERS 50+

1 109 Ally Mahesa

WOMEN BEACH BODY OPEN

OVERALL WINNER / NEW PRO

MECHELLE GUZZMAN

Class A

1 111 Victoria Taylor

Class B

1 114 Mechelle Guzzman

2 113 Angie Wise

3 112 Calley Ekberg

Class D

1 117 Jordan Box

2 116 Melissa Veraecke

WOMEN BEACH BODY MASTERS 40-49

1 113 Angie Wise

WOMEN BEACH BODY NOVICE B

1 112 Calley Ekberg

ATLAS NATURALS CHAMPIONSHIPS


MEN CLASSIC BODYBUILDING OPEN

OVERALL WINNER / NEW PRO

TRACEY WALKER SR

Class D

1 82 Tracey Walker Sr

Class E

1 83 Tracey Walker Jr

MEN BEACH BODY OPEN

Class A

1 92 Victor Caballero

2 94 Santiago Rubio

3 93 Jalen Robinson

Class B

1 95 Emeka Nwuba

Class D

1 96 D'onte Woods

MEN BEACH BODY NOVICE

Class B

1 99 Jeffrey Murray

CLASS C

1 100 Jonathan Allen

MEN BEACH BODY MASTERS 50+

1 99 Jeffrey Murray

MEN BEACH BODY TEEN

1 93 Jalen Robinson

Figure Open

Class B

 1 108 Austine Yu

 

FIGURE MASTERS 40-49

1 108 Austine Yu

2 110 Tiffany Reedus

WOMEN BEACH BODY OPEN

 OVERALL WINNER  AUSTINE YU - Already a Pro

Stephanie McNeal - 2nd Place New Pro Winner

Class A

 1 118 Victoria Nieves

Class B

 1 108 Austine Yu

 2 119 Cheyenne Parker

Class C

1 120 Stephanie McNeal

WOMEN BEACH BODY MASTERS 40-49

1 108 Austine Yu

WOMEN BEACH BODY NOVICE

Class A

1 118 Victoria Nieves

Class C

1 120 Stephanie McNeal

ATLAS FIT AND INKED CHAMPIONSHIPS

 

MEN BEACH BODY OPEN

Class B

1 87 Matt Gillespie

MEN BEACH BODY NOVICE

Class B

1 98 Wes Parker

Class C

1 100 Jonathan Allen

Class B

WOMEN BEACH BODY OPEN

Class B

1 119 Cheyenne Parker

Class D

1 116 Melissa Vervaecke

WOMEN BEACH BODY NOVICE

Class B

 1 119 Cheyenne Parker

Class D

1 116 Melissa Vervaecke

DSC_8031