G.B.O. Bricktown Classic

Promoter-

Bob and Laura Johnson

BRICKTWON CLASSIC Professionals


PRO MEN BODYBUILDING

1st  #161 Pervis Green

2nd  #162 Chang Lee

3rd  #163 Ken Saffin

 

Women Shape

Class A

1st  #181 Gladis Russelle Overall Winner

Class D 

1st # 182 Shonda Gipson

Men Standard BB Open

Super Heavyweight

1st #165 Jason Barnes

2nd #166 Frederick Alexander

Heavy Weight

1st #164 Kendall McDaniel - Overall Winner

Men Master Bodybuilding 40-49

1st #165 Jason Barnes

MEN CLASSIC BODYBUILDING

Class B

1st #168 Koniontae Brown - Overall Winner

 

CLASS E

1st #167 Jonathan Hayes

2nd #170 Ehan Atterberry

FIGURE OPEN 

Class D

1st #180 Deann Powell

Figure Master 40-49

1st #180 Deann Powell

Men Beach Body Masters

1st #174 Anthony Sezer

2nd #173 Eric Burfict - Pro Status

3rd #176 Robert Powell

Men Beach Body Open

Class A

1st #176 Robert Powell

Class B

1st  #172 Patrick Williams

Class C

1st #174 Anthony Sezer - Overall Winner

2nd $170 Ethan Atterberry

3rd #178 Arnell Helem

4th #179 Cole Kilcrease

5th #173 Eric Burfict

6th #177 Sajid Khen

7th #175 Cody Thomas

WOMEN BEACH BODY OPEN

CLASS A

1st #181 Gladis Russell

Class B

1st # 183 Mandy Caldwell

2nd #184 Crystal Thomas

CLASS D

1st #182 Shonda Gibson - Overall Winner



 

G.B.O. Titans of Fitness

Promoter-

Garrett and Didi Hall

MEN STANDARD BODYBUILDING Masters 50-59

#1 Danny DeJesus

MEN STANDARD BODYBUILDING Masters 40-49

#2 Nadi Leonard

Women Shape

1st  #8 Jaeline Lee Overall Winner

2nd #12 LeeAnn Tehero

3rd #11 Amanda Jackson

4th #13 Halia Bautista

5th #16 Jade Morning

MEN BODYBUILDING OPEN

Bantamweight

1st #1 Danny DeJesus

Heavy Weight

1st #2 Nadi Leonard - Overall Winner

MEN CLASSIC BODYBUILDING

Class B

1st #23 Skler Tehero - Overall Winner

 

CLASS C

1st #3 Ryan Brown

FIGURE OPEN 

Class B

1st #14 Kaede Cheng

Class C

1st #15 Kamillia Cline- Overall Winner

Men Beach Body Teen

1st #6 Sena Short

2nd #5 Anthony Jay

3rd #4 Julian Perriera

Men Beach Body Masters

Masters 40-49

1st #19 Christopher Farmer

2nd #20 Rylie Cookson

Men Beach Body Open

Class A

1st #21 Adam Aquino

Class B

1st  #23Skyler Tehero - Overall Winner

2nd #25 Charles Fenenbock

3rd  #24 Robin Molina

4th  #22 Renaldo Fernandez

Class C

1st #26 Marc Ferreira

WOMEN BEACH BODY OPEN

CLASS A

1st #10 Chey Cabarloc

2nd  #8 Jaeline Lee

3rd #9 Dawn Palmerston

4th #7 Rayza Gracie

Class B

1st #14 Kaede Cheng

2nd #12 LeeAnn Tehero

3rd #13 Halia Bautista

4th #11 Amanda Jackson

CLASS C

1st  #17 Hanna Alejo - Overall Winner

2nd #15 Kamillia Cline

3rd  #16 Jade Morning
 

CLASS D

1st  Suzanne Woolley


WOMEN BEACH BODY MASTERS

40-49

1st #9 Dawn Palmerston

2nd Suzanne Woolley



 

G.B.O. Legacy Classic

Promoter-

Todd Rogers

1/50

LEGACY CLASSIC Professionals


PRO MEN CLASSIC BB

1st  #12 Simeon Charles

2nd  #9 Martin Walker

3rd  #10 Robert Clopton

4th  #8 Reginald Williams

5th  #11 Derek Richardson

6th  #13 Larry Swann
 

 

PRO WOMEN FIGURE

1st   #7 Austine Joe

2nd  #3 Amy Noack

3rd  #5 Angela Chrisman

4th  #4 Yady Cedano

5th  #6 Beth White Medina

6th  #2 Dana Carver

7th  #1 Eka Ukaobasi

LEGACY CLASSIC Amateurs
 

MEN STANDARD BODYBUILDING OPEN Middleweight

1 25 Thorne Lewis

 

MEN STANDARD BODYBUILDING MASTERS 40

1 26 Fredrick Alexander

 

MEN STANDARD BODYBUILDING MASTERS 50

1 17 Carlos Mayfield

 

MEN CLASSIC BODYBUILDING OPEN OVERALL WINNER /

NEW PRO   THORNE LEWIS

 

CLASS B

1 24 Mike Jimenez

2 21 James Samples

 

CLASS C

1 27 Corey Brown

2 18 Colin Deyoe

3 17 Carlos Mayfield

 

CLASS D

1 25 Thorne Lewis

2 19 Kevin Mackey

 

CLASS E

1 23 Tracey Walker

 

CLASS F

1 20 Lewis Jackson

 

MEN CLASSIC BODYBUILDING NOVICE

CLASS C

1 18 Colin Deyoe

 

CLASS D

1 25 Thorne Lewis

 

MEN CLASSIC BODYBUILDING MASTERS 40

1 20 Lewis Jackson

 

MEN CLASSIC BODYBUILDING MASTERS 50

1 22 Michael Medina

2 17 Carlos Mayfield

 

Men’s Beach Body

OVERALL WINNER / NEW PRO  HAKEEM BENJAMIN

CLASS A 1 32 Hakeem

2 24 Mike Jimenez

 

CLASS B

1 19 Kevin Mackey

 

CLASS C

1 28 Adrian Robinson

 

CLASS D

1 66 Brandon Hood

 

 

MEN BEACH BODY NOVICE 

 

CLASS C

1 29 Chase Terrell

2 18 Colin Deyoe

 

CLASS D

1 65 MdNajibal Hossain

 

MIXED PAIRS 

1 22 Michael Medina

6 Beth White Medina

               

KID FITNESS BOYS 11-13

1 15 Blaine Carver

 

KID FITNESS GIRLS 11-13

1 14 Amelia Witten

 

KID FITNESS GIRLS

1 16 Kylee LeBlanc

WOMEN STANDARD BODYBUILDING OPEN HEAVYWEIGHT

1 31 Sherrille Bradley

2 30 Maria Johnson

WOMEN CLASSIC BODYBUILDING OPEN

Class C

1 31 Sherille Bradley

2 30 Maria Johnson

FIGURE OPEN  / NEW PRO  

JAMI ATEN  OVERALL WINNER

Class A

1 33 Precious Roberts

2 42 Tara Brooks

Class B

1 37 Danielle Tate

2 35 Sandra Walker

CLASS C

1 53 Jami Aten

2 39 Sarah Calhoon

3 34 Krystallyn Reed

4 36 Katharine West
 

FIGURE NOVICE

CLASS B

1 38 Lina Tran

2 35 Sandra Walker

CLASS C

1 53 Jami Aten

2 39 Sarah Calhoon

3 34 Krystallyn Reed

4 36 Katharine West

FIGURE MASTERS 40

1 41 Lizzeth Lacour NEW PRO

2 37 Danielle Tate

3 39 Sarah Calhoon

4 42 Tara Brooks

5 35 Sandra Walker

FIGURE MASTERS 50

1 40 Ann Vargo

SHAPE OPEN OVERALL WINNER / NEW PRO

Kimberly Williams

CLASS A

1 51 Ashley Caballero

2 48 Sarah Butcher

3 47 Cynthia Quinones

 

Class B

1 44 Kimberly Williams NEW PRO

2 45 Brooke Irving

3 57 Kimberly Edelsteein

4 55 Cortlyn Buck

5 38 Lina Tran

6 43 Kisha Qualls
 

Class C

1 46 Amanda Hall

Class D

1 62 Joycelyn Dow

WOMEN BEACH BODY NOVICE

Class A

1 51 Ashley Caballero

2 50 Deann Lucio

3 49 Brenda Gonzalez

4 47 Cynthia Quinones

5 52 Hanna Henderson

 

Class B

1 54 Amber Strickler

2 57 Kimberly Edelstein

3 55 Cortlyn Buck

4 58 Vonkisha Green

5 61 Heather Brown

Class D

1 59 Patricia Shoemaker
 

WOMEN BEACH BODY OPEN OVERALL WINNER  

ASHLEY CABALLERO

 

CLASS A

1 51 Ashley Caballero

2 50 Deann Lucio NEW PRO

3 48 Sarah Butcher

4 49 Brenda Gonzalez

5 60 Bridgett Jackson

6 47 Cynthia Quinones

7 52 Hanna Henderson

Class B

1 54 Amber Strickler NEW PRO

2 57 Kimberly Edelstein

3 55 Cortlyn Buck

4 45 Brooke Irving

5 58 Vonkisha Green

CLASS C

1 56 Maria Galvan

2 39 Sarah Calhoon

3 46 Amanda Hall
 

CLASS D

1 59 Patricia Shoemaker


WOMEN BEACH BODY MASTERS 40 1 54 Amber Strickler

2 60 Bridgett Jackson NEW PRO

3 64 Celeste Palmer

4 39 Sarah Calhoon

5 63 Milly Amaya

6 59 Patricia Shoemaker